Відвідувачів Парку Шенборна зустрічає вхідна брама, що є своєрідним порталом між двома епохами на теренах Закарпаття, епохою Австро-Угорщини та сучасної України.

На двох баштах брами зображені державні герби та прапори Австрії та Угорщини, епохи Австро-Угорської імперії, а відвідувачів Парку Шенборна зустрічають два охоронці, макети солдатів інсбрукського піхотного полку (Австрія) та дебреценського гусарського полку (Угорщина).

IMG_8192

Граф Шенборн любив астрономію і, зокрема, різні календарі, що було тоді захопленням багатьох статусних осіб Європи, та прагнув відтворювати елементи у будівлях та ландшафтах. Так на баштах вхідної брами є 4 базові шпилі, що символізують 4 пори року, 12 малих шпилів символізують 12 місяців року.

З внутрішнього боку брами на баштах зображені герби династії Шенборн та новітніх власників.

IMG_8184

До того ж, якщо подивитись ззовні, то вхід зроблено наче на старовинних фундаментах будівлі парку XVIII ст.. Між баштами ми бачимо алегоричний, охоронний контекст з 12 бійницями, вкриті гонтом, котрі розкривають епоху минулого, але несуть мирний характер, та слугують домівкою для регіональних лісових птахів. Під ногами напис SM — «Sch?nborn millennium»

З правого боку, перед входом у Парк Шенборна, ми бачимо будівлю, що має пасажний характер, з картами Австро-Угорської імперії та обрисами сучасного парку, іслужбовими приміщеннями,  вкриту гонтом.

Після огляду будівлі вхідної брами, безумовно варто зайти на територію парку.